MGMN-400-M Elmas Uç

MGMN-400-M Kesme ve Kanal Açma Ucu
MGMN-400-M Elmas Uç

MGMN-400-M Elmas Uç

MGMN-400-M Elmas uç, kesici takım tezgahlarında kullanılan kesici takım malzemesidir. Bu uçlar özellikle torna tezgahlarında, üniversal freze makinelerinde, dik işlem yapan tezgahlarda, CNC tezgahlarında ve torna tesfiye işlerinde kullanılır. Haipawa Technology; CNC işleme merkezi, CNC torna ve kayar otomat tezgahlarında kullanılan kesici takımların satışını yapan bir firmadır. Satışını yaptığımız bu kesici uçlar; çelik, paslanmaz çelik, döküm ve alüminyum gibi malzemelerin işlenmesinde kullanılmakta olup son derece yüksek performans sağlamaktadır. CNC tezgahı için elmas uç olarak Mgmn 400-M; Mgmn200-M, Mgmn300-M, Mgmn400-M, Mgmn Kesme Ucu, Mgmn Elmas, Mgmn Elmas Uç, Mgmn Paslanmaz Elması, Mgmn Döküm Elması, Mgmn Çelik Elması, Mgmn Kesme Elması ve Mgmn Kanal Ucu olarak da anılmaktadır.

Elmas Uç Nedir?

Elmas uç, CNC takım tezgahlarında kesme, şekillendirme ve delme işlerini gerçekleştirmek için kullanılan ve talaş kaldırma işlemi esnasında körelmeye karşı dayanıklı olacak şekilde tasarlanmış hassas kesicilikte uçlardır. Elmas uçlar işlevsel parçalarında tanecikler halinde elmas barındırmaktadır. Elmas bilinen en sert ve dayanıklı malzeme olduğundan dolayı aşınmaya karşı direnç için kullanılmıştır. Kısaca elmas uç, uzun kullanım ömrüne sahip, daha az hareketle daha fazla kesme olanağı sağlayan kesici uç türüdür.

Kesme ve Kanal Açma Nedir?

Kesme, bir parçayı bir bütünden veya ortadan ayırma işlemidir.  Kanal açma işlemi ise, parçaların üstünde bir oyuk sistemi ile talaş kaldırılması ve ismi gibi bir kanalın oluşturulmasıdır. Bu kanallar yapılacak işleme göre derin veya yüzeysel olabilir. Açılan kanallar kullanılacak sisteme göre küre veya kare; Geniş veya dar kanal olabilir.

Kesme ve kanal açmadaki iki önemli konu işlem güvenliği ve verimliliktir. Doğru kurulum ve takım seçimiyle, dilimlemede karşılaşılan pek çok zorluk önlenebilir. Tane ve çapaklar, takım kırılması, talaş sıkışması, karmaşık kanallara sahip parçalardaki yetersiz yüzey kalitesi, yanlış kesme sıvısı basıncı, uzun kullanma mesafesi ve yüksek titreşim seviyesi gibi zorluklar pahalı parçaların hurda haline gelmesine neden olabilir. Bu özel zorlukları aşmanıza yardımcı olmak ve başarılı bir kesme ve kanal açma işlemi sağlamak için aşağıdaki tavsiyeleri dikkate almanız önerilir.

Kanal açma ve kesme işlemlerinde yapılacak operasyona uygun kater ve bu katere bağlanan elmasların seçilmesi en önemli husustur. Her kesme elması ile kanal açılmaz ve her kesme tipindeki elmas ile kesme yapılamayabilir. Yapılacak operasyona göre uygun formlu elmas kullanmak, iş verimliliğini artırabileceği gibi parça başına düşen birim maliyeti de pozitif yönde etkileyecektir. Kanal ve kesme işlemlerinde açılacak kanalın derinliği, kanal genişliği, kesilecek parçanın çapı ve malzemenin türüne göre seçilen elmasın kalitesi çok önemlidir.

MGMN-400-M Elmas Uç

MGMN-400-M kesme ve kanal açma ucu, özel olarak tasarlanmış talaş kırıcıdır. Merkezi bir talaş kırıcının kullanılmasıyla geleneksel düz yüzeyli geometrilere kıyasla daha düzgün bir talaş akışı sağlar. Özel olarak yerleştirilmiş dışbükey noktalar, daha düzgün bir talaş akışı için dış işlemede talaş kontrolüne yardımcı olur. Tornalama ve kanal açma uygulamaları için tasarlanmış talaş bir kırıcıdır.

Mgmn Haipawa, Mgmn Korloy, Dmgmn Deskar, Hardstone Elmas, Deskar Mgmn, Oke Elmas, Juan Elmas, Gomik Elmas, Gesac Elmas, Lamina Elmas, Tungaloy Elmas, İscar Elmas, Mitsubishi Elmas, Sumitomo Elmas, Ceratizit Elmas, Pramet Elmas, Walter Elmas, Seco Elmas, Korloy Elmas, Sangeo Elmas, Teagutec Elmas, Kelite Elmas, Vandurit Elmas, Palbit Elmas, Dijet Elmas, Klp Elmas

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın
×